Wyjechał z dużą prędkością na czołowe


WYPADEK 30.11.2018

Mapa Wypadku – przybliżona 1. Mój samochód 2. Samochód Poczty Polskiej

Miałam stłuczkę na parkingu sklepowym 30.11.2018r. Kupiłam stół i po załadowaniu do samochodu wolno jechałam po parkingu, trzymając się prawej strony. Na łuku wąskiej drogi jadący z dużą prędkością, z naprzeciwka samochód dostawczy Poczty Polskiej ściął zakręt i jego tył wjechał nagle na mój pas, na czołowe. Odbiłam maksymalnie w prawo, ale i tak uderzył tyłem w mój samochód. Nawet gdybym się zatrzymała to i tak by we mnie uderzył. Nie miałam szansy na uniknięcie kolizji.

Kierowca tamtego samochodu zacierał ślady wypadku. Od razu po kolizji wraz z dwoma innymi mężczyznami podbiegli do mojego samochodu i w trójkę zepchnęli mnie z jezdni. Bezprawnie, bez mojej zgody przesuwali mój samochód po wypadku. Nie było żadnej potrzeby aby usuwać samochody z jezdni, nikt nas o to nie prosił. Jest dojazd do sklepu też z innej strony. Okłamywał mnie, że nic się nie stało z moim samochodem, że „to tylko zderzak”. Chce zrzucić na mnie winę za wypadek, kłamie, że ja rozmawiałam przez telefon jak jechałam, co jest nieprawdą.

Mój ubezpieczyciel wymaga ode mnie zrobienia zdjęć po wypadku, ale ja nie miałam szansy na zrobienie zdjęć.

Ja wezwałam Policję. Zanim połączyłam się z Policją to już miałam zepchnięty samochód na parking.

Przyjechało 2 Policjantów, wyposażonych w kamery. Poinformowali, że będą nagrywać rozmowy z nami. Kazali mi wjechać na jezdnię i cały czas tam stałam, aż zakończą czynności.

Policja tylko od tamtego kierowcy wzięła „mapkę” wypadku. Patrol ze mną nie konsultował „mapki”. Policjant stwierdził, że uznaje mnie winną wypadku i chcieli mi wlepić mandat, nie zgodziłam się i sprawa trafi do sądu.

Poniżej film, który nakręciłam tydzień po wypadku, pokazuje drogę jaką jechałam przed wypadkiem, do wypadku doszło w miejscu, gdzie wyjechał czerwony samochód.

Uważam, że kierowca tamtego samochodu nie powinien przystąpić do wykonywania manewru skrętu w lewo skoro ja jechałam z naprzeciwka. Powinien zatrzymać samochód i poczekać jak ja przejadę, ponieważ jego samochód nie mieści się na jednym pasie podczas skręcania i tył wyjeżdża na drugi pas. Poza tym jechał z bardzo dużą prędkością, a tam jest ograniczenie do 30 km.

Parking, na którym doszło do stłuczki

Znak strefa ruchu, w głębi znak ograniczenia do 30 km

Skoro Policja stwierdziła, że ja jestem winna wypadku to koszty naprawy samochodu pokrywa moje AC. Dopiero po wygraniu sprawy w sądzie będę mogła domagać się od jego ubezpieczyciela pokrycia kosztów naprawy samochodu. Moje AC nie pokrywa 100% kosztów naprawy samochodu i dużo muszę dopłacić z własnych pieniędzy. Poza tym stracę zniżki przy ubezpieczeniach za bezwypadkową jazdę. Dopiero jak zakończy się sprawa w sądzie to będę mogła to odkręcać, to może trwać nawet 3 lata.

Kontaktowałam się z Policjantem prowadzącym postępowanie i dowiedziałam się, że dopiero po ok. 1 roku Policja zakończy postępowanie i przekaże sprawę do sądu. Czyli sąd dopiero za rok zacznie badać sprawę. Policjant uzasadniał to dużą ilością spraw.

Naprawa mojego samochodu nie zakończyła się do Świąt Bożego Narodzenia, zakupy przedświąteczne musiałam zrobić bez samochodu. Nie mogę nigdzie pojechać, tylko pozostaje komunikacja publiczna, która w święta bardzo rzadko kursuje.

Ogólnie wypadek był niebezpieczny i mogłam nawet zginąć.

Sprawca wypadku nie troszczył się o samochód –  jechał samochodem firmowym Poczty Polskiej (pancernym do konwojowania pieniędzy, jemu w razie stłuczki ze mną nic nie groziło). Z tamtym samochodem nic się nie stało. Przeraża mnie to, że ktoś kto jeździ tak niebezpiecznie nadal porusza się po drogach.

Policja wezwała  mnie na przesłuchanie na 8.05.2019r., złożyłam zeznania. Teraz akta sprawy Policja przekaże do Sądu i będę czekać – ciekawe jak długo.

Sprawca wypadku ciągle bezczelnie kłamie i próbuje zrzucić na mnie winę za wypadek.

Teraz muszę zapłacić OC/AC, ale bez zniżek – dopiero jak zakończy się sprawa w Sądzie to ubezpieczalnia skoryguje informacje na mój temat i będę miała prawo do zniżek za bezwypadkową jazdę.

Brak Punktów Karnych

0 pkt karnych

Telefon podczas jazdy

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Wyjechał z dużą prędkością na czołowe

  1. Agata – oboje z mezem mielismy wypadek na czolkoke mirafiori walnal w nas -jechalismy malchem – w tymwypadku zginela moja matka .Straszne to bylo.Pijany jechal dostal 8 lat wiezienia – odsiedzial 1/2 roku.A ja , ze nie zrobilam zadnego wypadku – nie zabrano mi ani 1 punktu karnego – wysylaja mnie na badania psych.Prokurator napisal, ze mam sfiz.paran. A ja tej choroby nie mam – sama wiesz. Jestem zmeczona pisze z bledami .Jaest godz.0 31 – 2 dzien swiat – beznadziejnych swiat.

    ..

    Polubienie

  2. Pingback: Skarga na przewlekłość postępowania SR w Wołominie | Zbrodniczy eksperyment w Polsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s