Postanowienie o odmowie


WP_20180223_20_07_57_ProWP_20180225_22_06_21_ProPostanowienie  o odmowie wszczęcia dochodzenia na podst. art. 17 § 1 pkt 2 st. sierż. Joanna Kuźnik.

Po rozpoznaniu zawiadomienia Agaty Walczak z dnia 04.01.2018r. w sprawie … wzbudzenia u Agaty Walczak poczucia zagrożenia oraz istotnego naruszenia jej prywatności przez uporczywe nękanie w bliżej nieokreślony czasie pkt. 2 wobec braku znamion czynu zabronionego tj. o czyn z art. 190§1 kk

Postanowił odmówić wszczęcia dochodzenia w sprawie wzbudzenia u Agaty Walczak poczucia zagrożenia oraz istotnego naruszenia jej prywatności przez uporczywe nękanie w bliżej nieokreślonym czasie od 2016 roku do 17 stycznia 2018 roku w Warszawie tj. czyn z art. 190a§1kk – na podstawie art. 17 § 1 pkt. 2 wobec braku znamion czynu zabronionego.

Uzasadnienie

Komisariat Policji Warszawa Białołęka prowadził postępowanie z zawiadomienia Agaty Walczak dotyczące przestępstwa stypizowanego w art. 190a§1 kk. Wskazany przepis wszedł w życie z dniem 6 czerwca 2011, zaś zakresem jego penalizacji objęte są działania polegające na uporczywym nękaniu osoby lub osoby dla sprawcy najbliższej i przez to wzbudza u tej osoby uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnego naruszenia jej prywatności. Stalting jest formą złośliwego i powtarzającego się prześladowania poczucie zagrożenia. Stalking jest też traktowany jako „psychiczna napaść”, w której to sprawca w sposób  powtarzalny i pożądany przez pokrzywdzonego, burzy jej spokój, wdziera się do sfery prywatności tejże osoby. Warunkiem karalności za czyn z art. 190a§1 kk jest uporczywość nękania. Ze słownikowej definicji wynika, iż „uporczywy” to trudny do usunięcia, utrzymujący się długo lub ciągle powtarzający się, nieustanny, uciążliwy. Przez uporczywość rozumie się zachowanie długotrwałe, powtarzalne, nacechowane złą wolą i nieustępliwością. Natomiast „nękaniem” jest ustawiczne dręczenie, trapienie, niepokojenie czymś kogoś, dokuczenie.

W toku postępowania…(oceniono moje zeznania jako nieprawdopodobne

Analizując całokształt zgromadzonego w niniejszej sprawie materiału stwierdzić należy, iż czynu stypizowanego w art. 190a 1kk na szkodę Agaty Walczak nie popełniono.

Biorąc powyższe pod uwagę postanowiono jak na wstępie.

st. sierż. Joanna Kuźnik

Reklamy

9 uwag do wpisu “Postanowienie o odmowie

  1. jak widać niestety mało wystarczający aby mógł skutecznie Pani pomóc. no ale to Pani życie, ja się już w takim razie nie wtrącam, pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s