Postanowienie o odmowie


WP_20180223_20_07_57_ProWP_20180225_22_06_21_ProTreść pisma: „Postanowienie  o odmowie wszczęcia dochodzenia na podst. art. 17 § 1 pkt 2 st. sierż. Joanna Kuźnik.

Po rozpoznaniu zawiadomienia Agaty Walczak z dnia 04.01.2018r. w sprawie … wzbudzenia u Agaty Walczak poczucia zagrożenia oraz istotnego naruszenia jej prywatności przez uporczywe nękanie w bliżej nieokreślony czasie pkt. 2 wobec braku znamion czynu zabronionego tj. o czyn z art. 190§1 kk

Postanowił odmówić wszczęcia dochodzenia w sprawie wzbudzenia u Agaty Walczak poczucia zagrożenia oraz istotnego naruszenia jej prywatności przez uporczywe nękanie w bliżej nieokreślonym czasie od 2016 roku do 17 stycznia 2018 roku w Warszawie tj. czyn z art. 190a§1kk – na podstawie art. 17 § 1 pkt. 2 wobec braku znamion czynu zabronionego.

Uzasadnienie

Komisariat Policji Warszawa Białołęka prowadził postępowanie z zawiadomienia Agaty Walczak dotyczące przestępstwa stypizowanego w art. 190a§1 kk. Wskazany przepis wszedł w życie z dniem 6 czerwca 2011, zaś zakresem jego penalizacji objęte są działania polegające na uporczywym nękaniu osoby lub osoby dla sprawcy najbliższej i przez to wzbudza u tej osoby uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnego naruszenia jej prywatności. Stalting jest formą złośliwego i powtarzającego się prześladowania poczucie zagrożenia. Stalking jest też traktowany jako „psychiczna napaść”, w której to sprawca w sposób  powtarzalny i pożądany przez pokrzywdzonego, burzy jej spokój, wdziera się do sfery prywatności tejże osoby. Warunkiem karalności za czyn z art. 190a§1 kk jest uporczywość nękania. Ze słownikowej definicji wynika, iż „uporczywy” to trudny do usunięcia, utrzymujący się długo lub ciągle powtarzający się, nieustanny, uciążliwy. Przez uporczywość rozumie się zachowanie długotrwałe, powtarzalne, nacechowane złą wolą i nieustępliwością. Natomiast „nękaniem” jest ustawiczne dręczenie, trapienie, niepokojenie czymś kogoś, dokuczenie.

W toku postępowania…(oceniono moje zeznania jako nieprawdopodobne).

Analizując całokształt zgromadzonego w niniejszej sprawie materiału stwierdzić należy, iż czynu stypizowanego w art. 190a 1kk na szkodę Agaty Walczak nie popełniono.

Biorąc powyższe pod uwagę postanowiono jak na wstępie.

st. sierż. Joanna Kuźnik”

 

Ta sprawa nie jest zakończona w Prokuraturze, nie dostałam pisma o przekazaniu sprawy do Sądu wraz z moim zażaleniem.

Z okazji dnia Konstytucji wysłałam pismo do Prokuratury i powołałam się na Konstytucję.
Treść pisma: „W związku z toczącą się sprawą (sygn. akt j.w.) wnioskuję o wydanie przez Prokuratora pilnie nakazu usunięcia nieleganie wszczepionych mi czipów, ponieważ opisywani sprawcy wykorzystują je do złośliwego nękania, dręczenia mnie, ostatnio co noc w moim własnym mieszkaniu i innych represji.
Prawo do nie poddawania mnie eksperymentom bez mojej zgody zapewnia mi artykuł 39 Konstytucji RP, który stanowi, iż nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
Żądam podjęcia pilnych działań w mojej sprawie przez Prokuraturę.”

Zdjęcie użytkownika Agata Walczak.
Reklamy

12 uwag do wpisu “Postanowienie o odmowie

 1. jak widać niestety mało wystarczający aby mógł skutecznie Pani pomóc. no ale to Pani życie, ja się już w takim razie nie wtrącam, pozdrawiam

  Polubienie

 2. Pani Agato, czy Pani ma prawnika, ktory to ogarnia? Jestem pozytywnie zadziwiona, ze Pani ma tyle sily, zeby pisac, udawac sie do tych wszystkich instutucji i tak o siebie walczyc.
  Jestem obrzydzona ich reakcja. I zdziwiona, ze stopzet i Pani nic nie moga zdzialac. Chore. Oby sie to zmienilo…

  Polubione przez 1 osoba

 3. Nie należę do STOPZET, wiem tylko ze strony jakie podejmuja dzialania. Pani Agato, ja mysle czesto o Panoptykonie. Moze oni by sie tym zainteresowali? Pomogli?
  panoptykon.org

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s