Nielegalny dozór elektroniczny


DSCN0847

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga – Północ

19.02.2018r. zawiadomiłam Prokuraturę Rejonową Pragę – Północ o bezprawnym wykonywaniu na mnie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego od co najmniej 10 września 2003r. do chwili obecnej.

21.02.2018r. napisałam skargę w tej sprawie też do Sądu Rejonowego Warszawa Praga – Północ

Napisałam też do Rzecznika Praw Obywatelskich

Opisywane przeze mnie działania sprawców wobec mnie spełniają kryteria co najmniej „Dozoru elektronicznego”.

Zgodnie z art. 43b Kodeksu karnego wykonawczego

§ 1. Dozór elektroniczny jest to kontrola zachowania skazanego przy

użyciu środków technicznych.

§ 2. System dozoru elektronicznego jest to ogół metod postępowania i środków technicznych służących do wykonywania dozoru elektronicznego.

§ 3. W systemie dozoru elektronicznego można kontrolować:

1) przebywanie przez skazanego w określonych dniach tygodnia i godzinach we wskazanym przez sąd miejscu (dozór stacjonarny);

2) bieżące miejsce pobytu skazanego, niezależnie od tego, gdzie skazany przebywa (dozór mobilny);

3) zachowywanie przez skazanego określonej minimalnej odległości od osoby wskazanej przez sąd (dozór zbliżeniowy).

Informuję, że nie wiadomo mi nic abym została skazana przez sąd na karę pozbawienia wolności, ani aby toczyło się postępowanie w tej sprawie.

Żądam ścigania sprawców i uwolnienia mnie w dniu dzisiejszym.

Ja przestrzegam przepisów, nigdy nie zapłaciłam żadnego mandatu. W 2005r. otrzymałam zaświadczenie o niekaralności (wymagał pracodawca).

Potwierdzenie wysłania

 Policja potwierdziła, że mam czipy.

21.02.2018r. wysłałam skargę do Sądu Rejonowego Warszawa Praga – Północ i żądałam uwolnienia.

Treść pisma: „Prezes Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi- Północ                                          ul. Terespolska 15a, 03-813 Warszawa

Wnoszę Skargę do Sądu na bezprawne wykonywanie na mnie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego od co najmniej 10 września 2003r. do chwili obecnej i żądam uwolnienia.

Jestem inwigilowana 24/h na dobę, poza mieszkaniem, w mieszkaniu, nawet w łazience. Wszczepiono mi potajemnie microczipy służące do inwigilacji, kontrolowanie wszystkiego co robię. Pozatym powodują, że ich słyszę przez te czipy i torturują mnie psychicznie na odległość przy użyciu zdalnej technologii elektronicznej, czasami całą dobę.

Policjant w rozmowie telefonicznej potwierdził, że mam wszczepione czipy: https://youtu.be/Ww-4-IPpGUU Wykonałam badanie wykrywaczem podsłuchów radiowych Acceco Fc 2002, które wykazało, iż w moim ciele znajdują czipy emitujące fale radiowe.

Kopię nagrania dokumentującego badanie zamieściłam na You Tube, na moim kanale Agata Walczak pt.: „Miernik potwierdził wszczepienie czipów”, link do filmu: https://youtu.be/DmIsk99sRyA

Opisywane przeze mnie działania sprawców wobec mnie spełniają kryteria co najmniej „Dozoru elektronicznego”.

Zgodnie z art. 43b Kodeksu karnego wykonawczego

 • 1. Dozór elektroniczny jest to kontrola zachowania skazanego przy użyciu środków technicznych.
 • 2. System dozoru elektronicznego jest to ogół metod postępowania i środków technicznych służących do wykonywania dozoru elektronicznego.
 • 3. W systemie dozoru elektronicznego można kontrolować:

1) przebywanie przez skazanego w określonych dniach tygodnia i godzinach we wskazanym przez sąd miejscu (dozór stacjonarny);

2) bieżące miejsce pobytu skazanego, niezależnie od tego, gdzie skazany przebywa (dozór mobilny);

3) zachowywanie przez skazanego określonej minimalnej odległości od osoby wskazanej przez sąd (dozór zbliżeniowy).

Informuję, że nie wiadomo mi nic abym została skazana przez sąd na karę pozbawienia wolności, ani aby toczyło się postępowanie w tej sprawie.

Skierowałam w dniu 19.02.2018r. pismo w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej, ale nie został wyłączony dozór i pismo nie jest rozpatrywane.(kopia w załączeniu).

Żądam ukarania sprawców i uwolnienia mnie w dniu dzisiejszym.

Agata Walczak”

WP_20180223_19_28_49_Pro

11.03.2018r. wysłałam do SR Warszawa Praga – Północ ponaglenie

Treść pisma: „Prezes Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – Północ,                             adres: ul. Terespolska 15a, 03-813 Warszawa
W dniu 21.02.2018r. skierowałam Skargę na bezprawne wykonywanie na mnie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego od co najmniej 10 września 2003r. do chwili obecnej i żądałam uwolnienia.. W związku z tym, że nadal wobec mnie stosowany jest bezprawnie dozór elektroniczny ponownie wnoszę o uwolnienie.
Agata Walczak”

Ponaglenie - dozór elektroniczny SR

 

Otrzymałam informację z Sądu o przesłaniu pisma do Prokuratury Rejonowej myślę, że dotyczącego nielegalnego dozoru elektronicznego.

Pismo SR

 

Rzecznik Praw Obywatelskich

WP_20170403_17_06_48_Pro

Skarga do RPO 190218_1

Skarga do RPO 190218_2

Dodatkowe pismo dotyczące Skargi

Skargi do RPO1 20_02_18_1

Skarga do RPO 20_02_18 1

Wysłałam za pomocą formularza elektronicznego dnia 18.03.2018r. pismo ponaglające do Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara.

Treść pisma: „W związku z moją Skargą z dnia 19.02.2018r. informuję, że nie zaprzestano bezprawnego wykonywania na mnie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego.

W związku z powyższym ponownie zwracam się do Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara o pilną interwencję w mojej sprawie.”

RPO ponaglenie 18.03.2018

 

Skarga do Ministerstwa Sprawiedliwości na bezprawny dozór elektroniczny 19.02.2018r.

Ministerstwo Sprawiedliwości

Dane adresata

Ministerstwo Sprawiedliwości
00-950 Warszawa
Warszawa
Aleje Ujazdowskie 11

 

skarga

Dot. Sygn. Akt BM-I-0511-644/18/2, UNP/180209-00401

W związku ze złożoną skargą w dniu 05.02.2018r. dodatkowo informuję Pana Zbigniewa Ziobro, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o bezprawnym wykonywaniu na mnie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego od co najmniej 10 września 2003r. do chwili obecnej. Opisywane przeze mnie w dniu 5 lutego 2018r. działania sprawców wobec mnie spełniają kryteria co najmniej „Dozoru elektronicznego”. Zgodnie z art. 43b Kodeksu karnego wykonawczego § 1. Dozór elektroniczny jest to kontrola zachowania skazanego przy użyciu środków technicznych. § 2. System dozoru elektronicznego jest to ogół metod postępowania i środków technicznych służących do wykonywania dozoru elektronicznego. § 3. W systemie dozoru elektronicznego można kontrolować: 1) przebywanie przez skazanego w określonych dniach tygodnia i godzinach we wskazanym przez sąd miejscu (dozór stacjonarny); 2) bieżące miejsce pobytu skazanego, niezależnie od tego, gdzie skazany przebywa (dozór mobilny); 3) zachowywanie przez skazanego określonej minimalnej odległości od osoby wskazanej przez sąd (dozór zbliżeniowy). Informuję, że nie wiadomo mi nic abym została skazana przez sąd na karę pozbawienia wolności, ani aby toczyło się postępowanie w tej sprawie. Żądam ścigania sprawców i uwolnienia mnie w dniu dzisiejszym.”

 

MS

Skarga na bezprawny dozór elektroniczny, przesłana epuapem.

 

Prokuratura Krajowa- przesłanie Skargi na nielegalny dozór elektroniczny z 19.02.2018

Skarga do Ministra Sprawiedliwości

Jestem ofiarą zbrodniczego eksperymentu. Opisuję historię eskalacji ich działań.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Nielegalny dozór elektroniczny

 1. Na czym polega odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego?

  Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego polega na tym, że skazany ma obowiązek przebywać w mieszkaniu ustalonym przez sąd jako miejsce wykonywania kary, a może je opuszczać tylko w ściśle określonych godzinach ustalonych w postanowieniu sądu, oraz w ściśle określonym celu np. wykonywania pracy. Zachowanie skazanego jest nadzorowane pośrednio przez kuratora sądowego, a bezpośrednio przy pomocy specjalnych urządzeń elektronicznych. W tym celu na rękę lub nogę osoby odbywającej karę zakładany jest nadajnik (przypominający wyglądem zegarek na pasku), a w miejscu odbywania kary postawione jest specjalne urządzenie monitorujące, czyli odbiornik.
  Jeżeli odbiornik nie odbiera sygnału z nadajnika, to znaczy, że osoba odbywająca karę oddaliła się poza zasięg odbiornika, czyli opuściła mieszkanie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s