Odpowiedź na skargę na sędziego


 

Napisałam 21 maja 2017r. Skargę na Sędziego Sądu Rejonowego Dariusza Leszczyńskiego do Prezesa Sądu Rejonowego.

Sędzia Sądu Rejonowego w związku z rozpatrywanym zażaleniem na postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga – Północ o odmowie wszczęcia dochodzenia  poświadczył nieprawdę, iż nie dostarczyłam dowodów na popełnienie przestępstwa i utrzymał w mocy postanowienie Prokuratury.

Link do opisu skargi: Skarga na Sędziego do Prezesa Sądu

Otrzymałam odpowiedź – 2 pisma.

Moja Skarga została przekazana do III Wydziału Karnego celem podjęcia dalszych czynności. Natomiast w części dotyczącej wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego procedowania do przesłana do rozparzenia w części dot. wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec skarżonego Sędziego Dariusza Leszczyńskiego do  Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego SO Warszawa – Praga w Warszawie.

Odpowiedź Zastępcy Prezesa SR Warszawa Praga - Północ

 

 

Poniżej cytuję odpowiedź Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego SO Warszawa – Praga w Warszawie na moją Skargę na Sędziego Dariusza Leszczyńskiego. Nie uznał mojej Skargi za uzasadnioną.

Treść pisma (poniżej zamieszczony scan): „W związku z Pani skargą z dnia 21 maja 2017 roku, informuję, iż brak jest podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w stosunku do sędziego Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – północ w Warszawie Dariusza Leszczyńskiego odnośnie czynności podejmowanych w sprawie sygn. akt III Kp 218/17 tego sądu. Sędzia procedował na podstawie przepisów kodeksu postępowania karnego i nie stwierdzam, aby działał stronniczo oraz umyślnie na Pani niekorzyść.

Sędzia Dariusz Leszczyński był uprawniony do rozpoznania sprawy i podejmowania w niej decyzji. W dniu 20 kwietnia 2017 roku sędzia zadecydował o nieuwzględnieniu Pani zażalenia i utrzymaniu w mocy zaskarżonego postanowienia prokuratora o odmowie wszczęcia śledztwa. Sędzia w sporządzonym uzasadnieniu jasno podał motywy orzeczenia. Postępowanie przygotowawcze zostało prawomocnie zakończone, ale w razie ujawnienia się nowych dowodów może zostać podjęte na nowo.

Za bezpodstawny uznać należy zarzut, że doszło do „poświadczenia nieprawdy”.

Zauważyć trzeba, że Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego nie ma kompetencji do dokonywania merytorycznej oceny zasadności wydawanych orzeczeń, gdyż wkraczałoby to w uprawnienia niezawisłego sądu powołanego do rozstrzygnięcia sprawy.

Podpisał: SSO Przemysław Filipkowski”

 

Odpowiedź SSO

Odpowiedź Rzecznika Dyscyplinarnego SO na moją skargę na Sędziego SR

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Odpowiedź na skargę na sędziego

 1. Pingback: Skarga na Sędziego do Prezesa Sądu | Zbrodniczy eksperyment w Polsce

 2. ” Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości ”
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Przez 8 lat PO i PsL prowadziła agresywną walkę z nami.
  W której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją ?
  W której sędziowie byli do dyspozycji „władzy „ ?
  Czas na zmiany !!!!!!
  http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

  Polubione przez 1 osoba

 3. Sądy i prokurature opanowała mafia . „Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości”, „Bezmiar bezprawia”. „Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości”.
  „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza”
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Zawiadomienie Prokuratora Generalnego o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa przez sędziego Daniela Strzeleckiego na szkodę Bogusława Biedrzyńskiego – czyn z art. 231 § 1 k.k.
  http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s